03/11/1396

بام سبز

بام سبز

بام سبز فقط به منزل شخصی خلاصه نمیشود ، بلکه تمامی ساختمان های عمومی ، تجاری ، دولتی و …را در بر میگیرد ،شما میتوانید پشت بام هتل خود را به یک باغ بام رستوران فوق العاده تبدیل کنید ، یا پشت بام بی مصرف و متروک یک ساختمان بزرگ رو به یک پارک اختصاصی بکر تبدیل کنید و این تخصص ماست.

چگونه بام سبز داشته باشیم ؟
مراحل ساخت یک بام سبز

مطالعه و بررسی

 تیم مجموعه زندگی سبز پس از بازدید از محل و دریافت اطلاعات مربوط به محیط اقدام به مطالعه و انتخاب بهترین گزینه برای بام سبز شما میکند.

طراحی

بعد از مطالعه و بررسی طرح و پروژه با در نظر گرفتن اصول فنی ، قوانین شهری شهرداری ها ، و درخواست های مشتری یک پلن زیبا طراحی می شود.

اجرا

 پس از مرحله طراحی ، مواد و مصالح مورد نیاز مشخص و قیمت نهایی پروژه تعیین و اجرای آن توسط تیم مجرب زندگی سبز آغاز می شود .

پشتیبانی

 بر خلاف بیشتر شرکت ها که بعد از فروش محصول هرگز آنها را نمی بینید ما از کاشت بذر تا چیدن میوه در کنار شما هستیم،پشتیبانی کامل و رایگان

مزایای بام سبز

فضایی متفاوت و اختصاصی

یک پارک کوچک و بسیار اختصاصی را خواهید داشت در کنار خانواده و دوستان در یک محیط بدور از شلوغی و بدون سرو صدا به گذردان لحضه های شادی بپردازید و گپ های دوستانه یا کاری و مهم خود را به بام سبز منتقل کنید.

دوستار محیط زیست

بام سبز باران های زیاد و آزار دهنده را دوست دارد.و از آن به عنوان رشد خود استفاده می کند،از اتلاف انرژی جلوگیری میکند و همیشه مراقب دمای داخل ساختمان هست .

افزایش ارزش ملک

شما علاوه بر مزیت های بسیار زیاد بام سبز که وجود دارد ارزش ملک و ساختمان خود را نیز افزایش میدهید با هزینه بسیار کم برگ برنده بسیار بزرگی در بام خود خواهید داشت.

رستوران های بسیار خاص

باغ بام رستوران یک ایده ناب برای بسیاری از رستوران ها است که مشتری کمی دارند ، یا هتل های که فضای رستورانی آنها کوچک است.کاملا مقرون به صرفه ولی بسیار موثر.

آنچه که ما ارائه می دهیم

مطالعه بیشتر درباره بام سبز

 

بام سبز فقط به منزل شخصی خلاصه نمیشود ، بلکه  تمامی ساختمان های عمومی ، تجاری ، دولتی و …را در بر میگیرد ،شما میتوانید پشت بام هتل خود را به یک باغ بام رستوران فوق العاده تبدیل کنید ، یا پشت بام بی مصرف و متروک یک ساختمان بزرگ رو به یک پارک اختصاصی بکر تبدیل کنید و این تخصص ماست ، لطفا برای سفارش و سوالات بیشتر به بخش تماس با ما مراجعه کنید .

مطالعه بیشتر درباره بام سبز…

 

یک بام سبز ، بامی است که مقدار یا تمامی آن با پوشش گیاهی و خاک، یا با محیط کشت روینده، پوشانیده می‌شود. لفظ بام سبز همچنین می‌تواند برای بام‌هایی که مفاهیم سبز را مد نظر قرار می‌دهند،نظیر پانل های خورشیدی صفحات فتو ولتائیک بکار رود.سبزپوش کردن بام نیازمند گیاهانی است که به دقت انتخاب شده‌اند تا در برابر محیط خشن و بی‌روح محیط پشت بام در شرایط کم‌آبی و بی آبی، عوامل اقلیمی، یخ زدگی، نسیم دریا و خشکی و غیره مقاومت کنند. نوع گیاهان انتخابی بسته به نوع آب و هوا و شرایط اقلیمی مختلف، متفاوت بوده و بام سبز، اوج تلفیق اجرا با محیط است.

مزایای بام‌های سبز

 • تأمین فضایی سازگار و مطبوع برای کاربران ساختمان
 • بهبود مناظر اطراف ساختمان با فراهم کردن یک فضای سبز زیبا
 • ایجاد محیطی سبز، زیبا ونیمه عمومی (مشاعی) برای ساکنین ساختمان و بالا بردن کیفیت زندگی
 • ایجاد منظر شهری سبز و کاهش آلودگی
 • کاهش بار گرمایش (با افزودن توده و لایه عایق حرارتی) و سرمایش بنا (از طریق سرمایش تبخیری)
 • کاهش اثرات گرمایش و تغییرات آب و هوایی شهری
 • افزایش محدوده زندگی
 • کاهش سیلاب
 • تصفیه هوا و کاهش CO2 هوا
 • کاهش و تعدیل شدت صداهایی که تا db18 وارد ساختمان می‌شود و به میزان db3 یا بیشتر خارج می‌شود.
 • بهبود مناظر اطراف ساختمان با فراهم کردن یک فضای سبز زیبا.
 • بالا بردن طول عمر غشای بام (دو یا سه بار بیشتر) با محافظت از آن در برابر اشعات UV مضر و صدمات آب و هوایی.
 • افزایش ارزش ملک
 • کاهش هزینه نگهداری از سقف – کشت روی بام به شکل گسترده، نوعی پوشش محافظ را تداعی می‌کند، سطح کاشته شده خود محافظت و نگهداری می‌شود و به عبارت دیگر، نگهداری از بام به حداقل می‌رسد.

 

فواید بام سبز

بامهای سبز می‌توانند پاسخ گوی بخشی از نیاز همیشگی انسان به صورت نوین باشند. این فضاهای باز مسکونی به نوعی تبلور ماهیت زندگی جمعی هستند. این فضاها ضمن فراهم آوردن موقعیت هائی برای رشد خلاقیت زمینه معاشرت تعامل و تقابل اجتماعی و کاربردهائی همچون ایجاد آرامش ارتباط سرگرمی در کاهش آلودگی و بهبود محیط زندگی بسیار موثرند. در نهایت می‌توان گفت که ایجاد و گسترش فضاهای سبز بر روی پشت بام خانه‌ها در شهرها دارای فواید زیر می‌باشد:

-آرام بخشی گیاهان به انسان و بالتبع آن کاهش تنشهای روانی جامعه . تحقیقات روان شناسان در مورد تأثیر گل و گیاه بر رفتار انسان نشان می‌دهد که ارتباط از طبیعت و لذت بردن از مناظر زیبای آن راهی ساده اما مهم جهت کسب آرامش و تلطیف روح و روان انسان است و توسعه فراوان آن در مجتمعهای زیستی جمعی می‌تواند در کاهش بروز خشونت ، افسردگی ،  خودکشی و… مفید باشد

– ایجاد فضاهایی جهت استراحت و رفع خستگی انسانها خصوصاً افراد مسن.

– تعدیل تغییرات آب و هوائی فضای سبز شرایط زیست بوم را تغییر داده و تغئیرات آب و هوایی را تعدیل می‌کند.

– کاهش هزینه نگه داری از سقف کشت روی بام و شکل گسترده نوعی پوشش محافظ را تداعی می‌کند سطح کاشته شده خود محافظت و نگهداری می‌شود و به عبارت دیگر نگه داری از بام به حداقل می‌رسد.

– فراهم آوردن زیستگاهی برای حیات وحش

– کمک به زیبایی منظره شهر و محیط اطراف واحد مسکونی و فراهم آوردن فضاهای تفریحی شاد و سالم بازی بچه ها و ورزش کردن بزرگسالان.

– افزایش طول عمر بام از طریق حفاظت ساختمان در برابر عوامل مخرب طبیعی یا مصنوعی_به عنوان مثال از تشعشعات ما ورای بنفش تغئیرات شدید درجه حرارت و آتش‌سوزی در اثر لایه‌های عایق بندی چمن و خاک جلو گیری شود.

– کاهش اثر جزایر حرارتی شهری _تبدیل بام خانه‌ها به فضای سبز تبادل هوا بین مناطق با تراکم ساختمانی زیاد و فضاهای آزاد بین حومه آنان را بهبود بخشیده و با تنظیم دمای هوای مرکز شهر می‌شود. تراکم باعث بالا رفتن درجه هوا و گرم شدن هوا در مرکز شهر هاست. درجه حرارت هوا در مرکز شهر ۲تا ۳درجه گرمتر از حومه شهرها می‌باشد.

– بهبود سیستم زه کشی شهر و تعادل آب در خارج از شهر

– عایق بندی در مقابل صدا و پتانسیل ذخیره گرما و بالطبع آن کاهش مصرف انرژی.

چند نمونه باغ بام یا بام سبز را در زیر مشاهده میکنید

۱- بام سبز یک مجتمع بزرگ تجاری

۲- بام سبز یک مجتمع بزرگ مسکونی

۳- بام سبز یک مجتمع اداری ، تجاری

۴ – بام سبز یک ساختمان مسکونی کوچک

۵ – بام سبز یک ساختمان مسکونی کوچک

۶ – پشت بام یک رستوران بزرگ جهت کشت سبزیجات تازه

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا درخواست اجرای بام سبز با ما تماس بگیرید.

Call Now Button